Sieci komórkowe dostarczające najszybszy internet mobilny na świecie, ranking firmy Ookla

brano pod uwagę szybkość pobierania i wysyłania danych w II i III kw. 2020.

MiejsceOperatorKrajLiczba testówSpeed Score
1EtisalatZjednoczone Emiraty Arabskie15642698,75 
2SK TelecomKorea Południowa6177789,54
3OoredooQatar6779787,80
4VivacomBułgaria5378286,40
5T-MobileHolandia15632974,55
6TELUSKanada18241468,89
7TelenorNorwegia12709368,04
8VodafoneAlbania2223367,72
9China MobileChiny194724065,38
10Hrvatski TelekomChorwacja19194664,97
11TeliaLitwa3706264,37

Źródło